עמוד בית   מפת אתר   צור קשר
חיפוש
ENGLISH  
 
   

מן העיתונות

פרסומים אחרונים

רחובות מכפילה את גודלה בתכנון מהיר - בנייה פראית וקריסה כלכלית?

אמיתי גזית, כלכליסט
 מאי 2018
שורת תוכניות בנייה המקודמות במקביל תביא לתוספת של 37 אלף דירות לרחובות, ולהכפלת גודלה.
על פי דו"ח של חברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר מנובמבר 2017 עולה כי ברחובות כבר כיום 52% מההכנסות הן מארנונה למגורים, ורק 48% ארנונה לעסקים, כך שתוספת כה מאסיבית של שטחי מגורים תטה עוד את הכף לטובת שטחי מגורים.

בענף המסעדנות מרוויחים בכפיות ומפסידים בדליים

שני מוזס, גלובס
 מאי 2018
מניתוח "גלובס" ומנתונים של משרד צ'מנסקי בן שחר עולה כי שוק ההסעדה בלע לתוכו את שוק בתי הקפה. בהיעדר ייחוד או בידול ויכולת לחולל רווחים מקפה וממוצרים נלווים בלבד, בתי הקפה הופכים למסעדות ובעלי הרשתות נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים או קונספטים חדשים שיכולים להביא לגידול בגודל השוק. "כנגזרת מכך, אנחנו רואים עצירה של פתיחת סניפים חדשים, ויותר מכך - תהליך סגירה של סניפים מפסידים" - אומר תמיר בן שחר.

אחריות חברתית: מדוע נכשלו רשתות השיווק בשמירה על בריאותנו?

נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
 אפריל 2018
ארגוני הצרכנות האמריקניים הם העומדים בראש המהפכה שם ולוחצים כבר שנים מלמטה. בישראל המצב יותר בעייתי. "המזון ומוצרים נוספים, מכניס בישראל סדר גודל של 68 מיליארד שקלים בשנה. על לפני שנה-שנתיים, הרשתות הקמעונאיות בארץ לא הצליחו לשרוד. אני לא חושב שבנקודת זמן הזאת ייתכן שהרשתות, שחיות על רווח תפעולי מאוד קטן, נטיל עליהם עוד משימה לאומית לדאוג לבריאות שלנו", כך לדברי תמיר בן שחר

כולם רוצים חנויות, אף אחד לא בודק ביקושים

גיא נרדי, גלובס
 אפריל 2018
תמיר בן שחר מדגיש: "יש היום עודף היצע בשטחי מסחר, וזה קשור גם לעובדה שיותר כסף הולך לאונליין ויילך עוד יותר בגלל מדיניות השמיים הפתוחים והקניות בחו"ל"

האם אנחנו באמת צריכים עוד שכנים?

אבי שמול, כלבו חיפה
 אפריל 2018
"השאלה החשובה שכל תושב צריך לשאול את עצמו היא עד כמה העיר שלי עשירה ויכולה להמשיך ולשדרג את השירותים שהיא מספקת" מסביר תמיר בן שחר. בן שחר מוסיף כי המקור העירוני לכסף מגיע מפנקסי הארנונה שלנו על יחידת המגורים

"נטו הוזלות" - באילו מוצרים הרפורמה הצליחה, ומדוע?

נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
 אפריל 2018
"במקום שיש תחרות ויש אלטרנטיבה", הסביר תמיר בן שחר, "השחקנים מבינים שאם הם לא יורידו את המחירים, אנחנו נלך ונקנה את זה במקומות אחרים. במקום שאין תחרות, מי שמרוויח מההוזלה הם היבואנים והקמעונאים. אנחנו הצרכנים במקרה הטוב מקבלים פירורים קטנים מההוזלה הזאת"

דוחות חברות המזון חושפים: בחג הזה תשלמו יותר, וגם אחריו

שני מוזס, גלובס
 אפריל 2018
"המחירים עולים ויעלו כי זה האינטרס של כל השחקנים בשוק - קמעונאים, יבואנים ויצרנים" אומר תמיר בן שחר שעורך סקירות מקיפות בנושא שוק קמעונאות המזון, ומוסיף כי "יש מעין הסכמה שבשתיקה בין השחקניות של 'בואו נעלה מחירים ביחד', כי העיתוי מצוין ומקבל. ככה נמשיך להעלות את הרווח הגולמי והתפעולי, אחרי כמה שנים קשות של קיפאון במחירים ושל תחרות"

כמה עיריית הוד השרון משקיעה בכם, התושבים?

זאב שרגא, Local
 מרץ 2018
השבוע פורסם דו"ח השקעה בתושב של חברת הייעוץ העסקי צ'מנסקי בן שחר ושות'. הוד השרון דורגה עם נתונים לא מחמיאים, בלשון המעטה
חברת צ'מנסקי בן שחר ושות' , פרסמה השבוע את דו"ח השקעת הערים השונות במגוון רבדים בתחומי החיים, ממנו עולה תמונת התקציב שמשקיעה כל עיר בחינוך, בתרבות, בנד"לן מניב ובסך הכל - כמה העירייה מוציאה על כל תושב ותושב?

שווים יותר ושווים פחות: השקעה של 6,700 שקל בתושב בת"א, 791 שקל בביתר עילית

מיכל מרגלית, Y net
 מרץ 2018
הסקירה מבחינה בין עיר עשירה, שמשקיעה בתושביה את הסכומים הגבוהים ביותר ושנמדדת על ידי רמת ההשקעה העצמית שלה בתושב (השקעה נטו בתושב), לבין עיר ענייה, שמשקיעה בתושביה את הסכומים הנמוכים ביותר. כך, הנתונים שעולים מהדירוג אותו ערכו מירב איינשטיין ולאון בורין מחברת צ'מנסקי בן-שחר, מציגים את אי השוויון בין הערים

רשות ההגבלים אישרה: עסקת רמי לוי-קופיקס יוצאת לדרך

עדי דברת-מזריץ, The Marker
 מרץ 2018
"קופיקס לא מעניינת את רמי לוי, מה שמעניין אותו זה הסופרים"', אומר תמיר בן שחר. "לחלק בלתי-מבוטל מסניפי בית הקפה של קופיקס אין הצדקה כלכלית, כי אין סביבם מספיק טראפיק. מכיוון שרמי לוי מיצה את הפרישה שלו בחנויות גדולות הממוקמות בשולי הערים, השלב הבא והמתבקש בהתפתחות שלו הוא לפתח פורמט שכונתי הקרוב לבתי האנשים"
הצג מאמרים
לפי שנה
חפש מאמרים טכניים
מילות מפתח
נושא
תאריך
   
זכויות שמורות  © צ'מנסקי בן שחר ושות'. נבנה ע"י כתום בניית אתרים